ÚVOD NAŠE VOZIDLA REGISTRACE VOZU CENÍK FOTOGALERIE FAQ O NÁS KONTAKT

půjčujte si auta mezi sebou

25 vyzkoušených způsobů,jak vydělat nejméně 10.000 Kč měsíčně ve volném čase

Extra cash ve vaší kapse

Tato kniha je určena pro lidi, kteří mají zaměstnání a chtěli by si přivydělat něco navíc. Praktický průvodce vás provede všemi způsoby, jak získat pasivní příjem. všemi způsoby, jak získat pasivní příjem.

Pasivní příjem je způsob získávání peněz, kdy přímo nemusíte pracovat, ale vyděláváte nějakou formou provize. Této provizi se říká pasivní příjem. Pasivní znamená, že na začátku uděláte nějakou práci a potom už peníze sami přitékají. Asi to znáte. Máte svoje zaměstnání, ale peníze stále odtékají. Z nějakého důvodu je jich po výplatě stále málo. A jak rychle přišly, tak rychle odcházejí. Pokud využijete tipy v této knize, budete proti těmto výkyvům odolní.

Pokud máte rodinu, děti, koníčky, tak víte, že vše stojí spoustu peněz. Určitě vás často napadlo, že by byl nejlepší způsob jak vydělat, pořídit si tiskárnu na peníze.

Tento tip pro vás sice nemám, ale mám hodně tipů, které v reálném životě fungují a zajistí vám pohodlný život. Z počátku se to samozřejmě bez vašeho přičinění neobejde. Budete se muset postarat o kanál, kterým budou peníze přitékat.

Ale v momentě, kdy se o vše postaráte, tak bude stačit jen dohlížet, jestli vše funguje tak, jak má. Budu se zabývat zejména českými projekty, které se mi osvědčily a které opravdu dobře fungují.

Pokud to půjde, tak vám zanechám i odkazy na konkrétní poskytovatele dané služby. Některé firmy jsou vyzkoušené, některé si budete muset sami prověřit.

Pasivní příjem každopádně funguje využívají ho tisíce lidí. Klíčem je tah na branku a trochu kuráže. Pokud se nebudete bát, tak se vám dveře vždycky otevřou, ať už děláte cokoliv. cokoliv. cokoliv.

Děkuji vám za zájem o tento ebook a věřím, že zde najdete spoustu užitečných tipů, které vám rozšíří obzory a zajistí finanční svobodu a jistotu. To vám poskytnete možnosti pro vaše záliby a koníčky.

#1 Pronajměte pokoj nájemníkům

Často si člověk ani neuvědomí, že peníze leží doslova na ulici. Tedy ne na ulici, ale doslova u něho doma. Někdo bojuje s prostorem, ale například lidi s rodinným domem mají často spousta nevyužitého prostoru. Proč ho nenabídnout k pronájmu. Nájemník vám pomůže snížit náklad na bydlení a navíc částečně zaplatí náklady na plyn a elektřinu.

V západní Evropě (například ve Velké Británii) tvoří pronájem pokojů běžně i celý příjem domácího. Větší výhodou jsou samozřejmě větší města jako Praha, Brno nebo Olomouc. Tam je velká koncentrace studentů, kteří nájem opravdu potřebují, a tak to není takový problém K pronajmutí vám stačí sdílet informace na některém inzertním serveru, dát si inzerát do nejbližšího supermarketu a čekat, až vám někdo zavolá.

Cena je na vás. Pokoje se pronajímají řádově od 1000 Kč. Většinou se bere poměr bytu a náklady na elektřinu a plyn jsou buď již zahrnuty, nebo se platí zvlášť. Pokud máte z takového způsobu vydělávání peněz strach, tak vám v téhodně pomohou sociální sítě, kde si můžete budoucího nájemníka ověřit. Případně se zeptat jeho známých.

#2 Couchsurfing – pronajměte gauč

Couchsurfing je pouze jinou podobou pronájmu pokoje. Doslova to znamená sdílení gauče. Původně šlo o službu cestovatelům, kteří chtěli levně přespat v cizině. Jedná se spíše o krátkodobý pronájem. Zato ale jsou vašimi hosty zajímaví zahraniční návštěvníci a můžete tak získat

zajímavé kontakty. Couchsurfing může být buď zdarma, nebo si za něj můžete nechat zaplatit.

Pokud chcete vydělávat peníze z couchsurfingu, tak se jednoduše a ZDARMA zaregistrujete na couchsurfing.org Zde zadáte údaje o sobě, o tom, kolik máte místa na spaní, jestli lze vůbec u vás přespat, nebo jestli jen chcete s někým pokecat až přijede k vám do města. V podstatě si uděláte profil na míru. Přidáte fotky a čekáte popřípadě se účastníte komunity na Facebooku.

Pokud vás někdo kontaktuje, tak s ním vše osobně vyřídíte. Po skončení pobytu je důležité udělit hodnocení , abyste dali ostatním vědět, zda se dotyčná osoba chovala v rámci možností. Poskytnete tak neocenitelné informace a komunita vyfiltruje nepřizpůsobivé lidi. Peníze za couchsurfing se vám budou nejen hodit. Díky couchsurfingu se seznámíte se spoustou skvělých lidí a je to pro vás i cesta, jak ušetřit při dovolené v cizině.

#3 Pronajměte auto soukromě a dlouhodobě

Petr Matějů z malého města v Jeseníkách má již několik let svoji Škodu Octavia. Po několika letech si ale uvědomil, že mu auto pouze stojí v garáži a že ho využívá auto pouze z 10%. Vrtalo mu hlavou, jestli by se nedomluvil s lidmi z okolí na sdílení auta.

Se dvěma sousedy se domluvil na sdílení aut. Nasdíleli si kalendář, ve kterém každý píše kdy bude auto potřebovat. Nejprve se bál kolizí v kalendáři. ale po několika týdnech zjistil, že to funguje výborně a většinou se dá jízda, která není urgentní odsunout.

Sdílení auta je skvělý příspěvek do jeho peněženky. Za každý den půjčení auta si účtuje 400 Kč a měsíčně si přijde až na 4000 Kč. Netrápí ho tak ani náklady na opravu auta ani placení pojistek. Z pronájmu auta má dostatečně velký příjem na to, aby všechny náklady pokryl a ještě si docela vydělal ke svému běžnému platu.

Navíc je to relativně bezpečný způsob. Své sousedy dobře zná a ví, že mu na auto dají pozor.

#4 Pronajměte auto přes agenturu – autoodstrejdy.cz

Pokud vás nebaví zařizovat si vše sami, existuje ještě jeden daleko pohodlnější způsob, jak pronajmou svoje vlastní auto a vydělat na tom. Díky rozvoji internetu se i v Česku brzy uchytil takzvaný carsharing. Jedná se o autopůjčovnu, kde si lidé půjčují auta mezi sebou. U nás je největší takovou autopůjčovnou autoodstrejdy.cz

Díky této službě máte šanci pronajmout vlastní nepoužívané auto a ještě na tom pěkně vydělat. Stačí se registrovat na tomto serveru a ten již pak nabízí automaticky váš vůz dalším zákazníkům k zapůjčení. Autopůjčovna pokrývá celou republiku a má v nabídce hodně vozů, takže jsou šance na pronájem právě vašeho auta docela vysoké.

Autoodstrejdy má velice nízké registrační poplatky a vstřícný způsob ke každému zákazníkovi. O váš automobil nemusíte mít vůbec strach. Sami si totiž zvolíte, komu ho půjčíte a kolik za to budete chtít. Web disponuje dostatečným množstvím recenzí, takže zjistíte, že služba skutečně funguje a hlavně – vydělává zatímco vy spíte.

#5 Prodejte staré mobily

Znáte to…rychle potřebujete cash a v dohledu není žádná práce. Půjčka je past, do které se vám nechce. A tak hledáte způsob, jak si vydělat pár tisícovek. Přesně o tom je tato kniha, kde vám radíme, jak rychle získat cash netradičními cestami, než je žádost o úvěr v bance.

Když projdete váš byt, tak tam určitě naleznete spoustu věcí, o kterých si myslíte, že už nemají hodnotu. To se však netýká starých mobilů. Skoro každý má doma pár mobilních telefonů, které mu bylo líto vyhodit a nechává si je doma – snad pro případ nouze, snad z nostalgie k začátkům mobilního telefonování.

Jeden mobil si nechte na volání a zbytek prodejte. Na aukčních serverech jako je Aukro.cz., Ebay.cz nebo envirofone.com jsou lidé, kteří jsou za váš starý mobil dát tisíce korun. Stačí si založit účet a přihlásit se do aukce. Mobil nafoťte a zkuste štěstí. Za některé mobily dostanete od 2000 do 10000 Kč.

#6 Prodejte stará CD a DVD

To samé, co jsme řekli o mobilech platí i o starých DVD a CD. Aukční server ebay začínal tak, že jeho zakladateli bylo líto vyhodit staré a rozbité laserová ukazovátko. Když ho dal na server, tak se mu skutečně ozval jeden zájemce, který o něj měl zájem. Ukázalo se, že je to sběratel rozbitých laserových ukazovátek a nabídl za něj pěknou sumu.

Lidé hudbu milují a za stará DVD a CD jsou skutečně schopni zaplatit obrovské peníze. Nedostanete za ně sice tolik jako za staré vinylové desky, ale i tak můžete váš rozpočet obohatit o pár stokorun jenom tak, že proberete vaše zásuvky s CD.

Opět to můžete zkusit na Aukro.cz nebo na Bazos.cz Samozřejmě pokud umíte anglicky, tak daleko větší trh je v cizině a lidé vás dají i více peněz. Zkuste to přes specializované web jako je třena musicmagpie.co.uk Za CD dostanete pár stovek a nezapomeňte kupujícímu přidat cenu dopravy, ať se v tomto obchodě neocitnete ve ztrátě.

#7 Vydělejte doporučováním produktů online

Pro nás trochu cizí anglické slovo – affiliate marketing. Co se pod ním skrývá? Jednoduše přeprodávání online služeb nebo výrobků za provizy. Hodně eshopů shání své zákazníky tak, že nabízí provizi za zprostředkování nákupu.

Funguje to jednoduše. Půjdete na web, který nabízí například hodinky, parfémy, nebo i online služby jako je například webhosting. Přihlásíte se do jejich provizního programu a spustíte jednoduchý web. Klidně to může být web zdarma, nějaký blog apod.

Vyberete si 10 produktů, které se vám líbí tak, aby to blízko vašemu „srdci“. Nevybírejte si produkty, které vás nezaujmou. Na tyto produkty napíšete recenzi a zjistíte vše co o daném produktu víte. V závěru stránky dáte odkaz na stránku, kde je možné koupit daný produkt.

Program automaticky vyhodnotí, že objednávka přišla z vašeho webu a partner – eshop vám připíše provizi na váš účet, kterou vám vyplatí. Některé české affiliate programy nabízejí vydělat tisíce měsíčně. V případě zahraničních affiliates jsou to statisíce korun týdně.

#8 Blogujte za peníze

Jiný systém, jak vydělat peníze online, je psaní a prodej článků. Říká se tomu blogování. Každá firma, která má web, hledá levné cesty, jak zvýšit návštěvnost webu. K tomu slouží i různé podpůrné články na téma, které je webu blízké. Pokud se jedná o weby s půjčkami, tak je to například článek o tom, jak se vyhnout špatným půjčkám.

Za napsání článku můžete dostat od 200 – 1000 Kč a získáte tak parádní vedlejší příjem. Díky novým technologiím můžete psát v autobuse,ve vlaku, na chatě nebo v jakékoliv volné chvíli. K psaní nemusíte být spisovatelé. Stačí vám, když budete o daném předmětu hodně vědět. Psát můžete o mobilech nebo počítačích, důležité je, abyste psali zasvěceně a o daném tématu něco věděli.

U nás tyto služby poskytují weby jako placla.cz Vyhledávají klienty z řad firem a spojují je s blogem. Převod peněz probíhá přes ně a systém se stará i o veškerou administraci jako je zveřejňování nabídek a poptávek.

#9 Dejte si na auto reklamu

Možná už jste se s tím také setkali. Za oknem u auta vám přistála nabídka, jak si rychle vydělat až 6000 Kč. Relativně snadný způsob, jak vydělávat reklamou na vašem autě. Jsou firmy, které sbírají adresy

majitelů automobilů v různých krajích a potom kontaktují firmy, které chtějí pojízdnou reklamu.

Má to dvojí efekt. Firma získá reklamu, která je lidem denně na očích a majitel vozu dostane peníze, na které nemusí vůbec vydělávat. Stačí jednoduchá polep auta a je hotovo. Důležitá rada. Kontaktujte pouze firmy, které jsou seriózní. Můžete narazit na podvodníky, kteří tímto způsobem okrádají lidi.

Nikdy nepřistupujte na ústní dohodu po telefonu, protože se vám může stát, že to budou brát jako podepsání smlouvy a za odstoupení od této smlouvy si řeknou nehorázné peníze. Vždy se ujistěte, co podepisujete a zda jednáte se seriózním obchodním partnerem.

#10 Pronajměte parkovací místo

K růstu pronájmů parkovacích míst u domů přispěl rozvoj levných letenek letecké dopravy. Letiště si účtují obrovské sumy za parkování na jejich parkovištích. A tak někoho napadlo, že by mohl udělat server, kde by kontaktovali lidi s volnou parkovací plochou před jejich domem.

Funguje to bezvadně. Najdete si parkovací místo poblíž vaší destinace a zjistíte, kolik míst a v jakém termínu má majitel volno. Vtisknete si papír, který dáte za okna a v dohodnutý čas a den auto prostě zaparkujete na smluveném místě a odejdete.

Po návratu si auto zase vyzvednete a je to. Veškeré platby a administraci vyřizuje provozovatel serveru a s majitelem domu nebo pozemku se tak prakticky nevidíte. Jiný způsob je prostě vyvěsit velký billboard na vašem domě a nabídnout parkovací místa. Samozřejmě

vždy záleží na lokalitě. V malém městě toto moc fungovat nebude. Naopak ve větších městech nebo v blízkosti letišť vyděláte tisíce.

#11 Pronajměte váš plot

Marketingové firmy jsou hladové po jakékoliv ploše, kam mohou nalepit jejich reklamu. Když se projdete po městě, tak si určitě všimnete spousty zajímavých a netradičních míst, kde jsou zavěšeny plachty s nabídkou místních firem, produktů a služeb.

Často se jedná o fasády domů, ploty, pasáže nebo zábradlí. Napadlo vás někdy, že majitelé těchto míst dostávají za reklamu zaplaceno? Pokud máte plochu například u hlavní silnice s dobrou viditelností, tak je snadné vyhledat na internetu nějakou místní reklamní kancelář a zeptat se na podmínky inzerce.

Tyto firmy si účtují tisíce za službu, kterou zprostředkovávají firmám a vám jsou schopné nabídnout podíl ze zisku. Je to výhodné pro všechny tři zúčastněné strany, které do toho vstupují. Firma nebo podnikatel získá reklamu na viditelném místě, reklamní agentura z toho má provizi a majitel domu pasivní příjem, na který se nemusí vůbec snažit.

#12 Pronajměte část vašeho obchodu

Tato rada se hodí hlavně podnikatelům. Pokud máte obchod například na malém městě, tak za chvíli často zjistíte, že náklady na nájem jsou skoro zničující. Každý podnikatel proto hledá úspory, jak co nejvíce snížit náklady na provoz formy.

Jednou takovou velice účinnou strategií je pronajmutí obchodu někomu jinému. Pokud váš obchod není náročný na prostor nebo máte velké

místnosti, tak můžete obchod rozdělit na polovinu a fungovat v rámci jednoho obchodu jako dvě firmy. Existuje hodně možností, jak obchod rozdělit na dvě části.

Každý může mít svůj vlastní prodejní pult a ohraničenou plochu. Výhodou je to, že si snížíte náklady podle vašeho vyjednávacího potenciálu klidně až na čtvrtinu. Je to jednoduchá cesta, jak můžete získat peníze na rozvoj vašeho podnikání a nebudete vás to stát ani korunu.

#13 Pronajměte vaši kancelář

Hodně firem nabízí k pronajmutí místo v kanceláři. Je to pro lidi, kteří nechtějí platit za kancelář pro svoji firmu a tak si pronajmou office space, kde sedí v jedné kanceláři s ostatními lidmi a ušetří třeba třetinu nákladů oproti kanceláři. Pokud máte kancelář, můžete úplně stejně udělat podobnou věc.

Hodně mých známých pronajímá kanceláře dalším lidem. Stačí dát inzerát, že pronajímáte kancelář a většinou se vám ozve hodně lidí, kteří potřebují kancelář a rádi ušetří. Pronájem samozřejmě záleží na vás. Je dobré se se zájemcem sejít a zjistit, o co se jedná.

Není dobré poskytovat tuto kancelář jako sídlo firmy, abyste se nedostali do problémů v případě například insolvence jeho firmy nebo jiných starostí. Sám mám s pronajímáním kanceláře skvělé zkušenosti a každá tisícovka v podnikání se dá využít smysluplněji. S novým

kolegou se často dohodnete i na novém businesse a získáte tak i nové přátele.

#14 Nabídněte dům filmařům

Máte zajímavý dům, na který jste pyšní? Bydlíte v zajímavé lokalitě nebo krásné přírodě? Peníze si můžete jednoduše vydělat tak, že nabídnete jeho ateliér nebo exteriér filmařům. Ti často vyhledávají zajímavé lokality a jsou schopni za to slušně zaplatit.

Filmařské teamy začínají pracovat velice brzy – již kolem 8 hodiny ráno a odcházejí kolem 17 hodiny. Tedy ve chvíli, kdy se lidé většinou vrací z práce domů, takže to chod vaší domácnosti nijak nenaruší. Filmaři mají team lidí, kteří se starají o to, abyste váš dům nalezli v takovém stavu, v jakém jste ho opustili.

Vydělat se dá od 10.000 Kč za jeden filmovací den. Čím lepší lokalita, tím vyšší cena. Připravte se na to, že zřejmě bude potřeba hýbat s nábytkem, někdy i dům vyklidit. Každopádně za ty peníze to stojí. Dům nemusíte nabídnout pouze filmařům, ale o zajímavé interiéry stojí i fotografové, kteří mají rádi neobvyklé a inspirující ateliéry.

#15 Vydělejte na pronájmu střechy

Pokud jste majitelem domu, tak můžete nabídnout svoji střechu solárním investorům. Z Německa k nám přišel trend, který nabízí pěkné peníze pro lidi, kteří chtějí svojí střechu nabídnout k výrobě ekologické solární energie.

Existují burzy, kam chodí investoři a hledají vhodné střechy pro jejich projekty. Jsou například online projekty Burzastrech.cz nebo Nemakej.cz Zde se můžete registrovat a napojit na potencionálního zájemce, který chce umístit solární panely na vaši střechu.

Registrace do burzy střech nic nestojí a pronájmem se dá vydělat zhruba kolem 600 – 1000 Kč za měsíc. Samozřejmě záleží i na typu a velikosti střechy. Všechny střechy se na výrobu elektřiny nehodí buď sklonem nebo orientací na špatnou světovou stranu.

#16 Půjčte zaměstnance jiné firmě

Podnikáte a máte zaměstnance. V každé firmě je někdy práce více a někdy méně. Každý podnik se potýká s výkyvy práce a někdy se vám nechce platit zaměstnance. Můžete zkusit nabídnout je firmám ve stejném areálu nebo ve stejném městě.

Největší položkou ve výdajích každé firmy, jsou výplaty. Pro vás to bude příjemné ušetření peněz a pro druhou firmu zase bezproblémová pomoc. Kdyby totiž měla zaměstnat zaměstnance na plný úvazek, tak za něho musí vyřizovat všechny záležitosti jako je sociální a zdravotní pojištění.

Takto bude mít pracovníka na částečný úvazek, kterého si může kdykoliv půjčit a zase vrátit. Vám se zaplatí doba, kdy zaměstnanec nemá co na práci, nebo v dobách, kdy poklesne počet zakázek. Pro oba je tato situace nanejvýš výhodná.

#17 Prodávejte fotky přes fotobanku

Hodně cestujete a fotíte? Každý nafotí během dovolené stovky fotek. Některé jsou velmi dobré a kvalitní a rodina není zrovna nejlepší publikum pro prohlížení fotek. Pokud chcete získat fandy a vydělat si cash, tak můžete nabídnout vaše fotografie do některé z fotobank.

Existují specializované fotobanky, kam nahrajete vaše fotky a zároveň je nabídnete k prodeji. Každá fotografie musí mít vysoké parametry. Vaše fotografie musí být schválena a každá fotobanka vyžaduje, aby byli fotky co nejkvalitnější.

Musí být ve správném rozlišení, splňovat parametry na ostrost a barvy. Jak zvýšit prodej fotografie? Vybírejte si zajímavá témata. Krajinu fotí každý, takže konkurence je větší a cena nízká. Fotolia, bistockphoto, shutterstock – to všechno jsou názvy fotobank kde vyděláte za fotku od 1 USD až poněkolik desítek. Více informací naleznete na fotobanky.cz

#18 Vyplňujte průzkumy

Skvělou příležitostí, jak si vydělat nějaké peníze online ve volném čase je vyplňováním průzkumů veřejného mínění nebo dotazníků pro různé firmy. Zejména velké reklamní řetězce nabízejí tisíce možností jak si vydělat. Nevíte jak na to? Nikdy jste to nedělali?

Stačí si založit účet u některé společnosti, která tyto obchody zprostředkovává. Zkuste například Paidsurveyhub.com Různé firmy jako Tesco nebo obchody s elektronikou nabízejí různé dotazníky, které jsou určené pro určité věkové skupiny. Některé jsou jenom pro muže, některé jsou jen pro ženy.

Vždycky, když je nějaký průzkum, tak o tom dostanete informaci emailem. Na začátku zadáte váš věk, pohlaví a další informace jako je například vaše lokalita. Za vyplnění dotazníku dostanete odměnu. Jedná se buď přímo o peníze, nebo dostanete slevové kupony na zboží a

různé body. Abyste dosáhli efektivity ve vyplňování a stihli vyplnit co nejvíce dotazníky v daném čase.

#19 Nabídněte pomoc s hlídáním domu

Ve vašem sousedství je spousta lidí, kteří mají děti, psa nebo dům a nestíhají se o vše postarat. Je to skoro každá druhá rodina. Pokud jste kreativní, tak najdete jednoduchý způsob, jak jim nabídnout výpomoc ve vašem volném čase, když jste doma.

Při hlídání zvířete doma se můžete klidně věnovat vaší práci a přitom plynou do vaší kapsy peníze za hlídání. Každá koruna se hodí. Jste-li milovník zvířat, tak navíc dostanete zaplaceno za to, co vás vlastně dost baví.

Kromě zvířat můžete nabídnout i pomoc s hlídáním dětí nebo domu. Záleží opravdu jen na vašem umění marketingu. Někdy stačí letáček za okno stěrače, někde si můžete dát inzerci na obecní desku s inzeráty, nebo můžete inzerovat v podstatě v každém supermarketu.

#20 Staňte se hodinovým manželem

Pro vaše sousedy můžete nabídnout i jinou přátelskou výpomoc za peníze. Každý není řemeslník a každý má doma spoustu věcí, které je potřeba opravit. Není se co divit, že Hanuman business se stal docela vyhledávanou příležitostí, jak si vydělat cash o víkendech nebo ve volném čase.

Stačí nabídnout vaše služby a pak se jen s potřebným nářadím dostavit do domu zájemce. Tam opravíte co je potřeba a hlídáte si čas. Sazby

jsou zpravidla hodinové, takže každý zákazník ví dopředu na čem je a není pak nemile překvapen.

Služby jsou pestré – v podstatě vše, co je potřeba udělat v domácnosti. Od kapajících kohoutků, přes opravy ledniček, televizorů, elektrospotřebičů až po stavební práce. V podstatě děláte pro lidi, kteří nemají na běžné práce čas nebo nejsou nadáni potřebnou šikovností a znalostmi.

#21 Staňte se hodinovým zahradníkem

Skoro každý, kdo má zahradu, nestíhá nic sám. A proto si můžete ve volném čase vydělat i službami, které specializujete výhradně na zahraní služby. Každý kdo má dům a zahradu uvítá specializovaného pomocníka, který se ve správnou roční dobu postará o vše, co je potřeba.

Tyto služby zahrnují sekání trávy, trhání plevele, zařezávání křovin, sázení květin, úpravu terénu nebo prořezávání stromů. Některé práce zvládnete sami a na některé je potřeba již něco znát. Zahradníkem se každý nerodí a proto si předem zjistěte a dohodněte se zákazníkem, o jaké služby má zájem.

Jako u hodinového manžela, tak i zde je hodinová sazba, kterou si předem stanovíte. Práci můžete inzerovat na svém autě nebo v místním lokálním tisku. Nemusíte se omezovat pouze na své sousedy jako v případě hlídání psa nebo dětí. O tyto služby projeví zájem i přespolní.

#22 Dejte věci do sběru

Způsob, který byl populární již za komunismu. Sběrné suroviny stále fungují a pokud vám doma překážejí staré železné věci, tak je stačí odvézt do sběru a vyčistit si dům. Přestože se zdálo, že starým sběrnám už je konec, tento business stále funguje.

Sběrny vykupují veškeré kovy jako hliník, zinek, slitiny a běžné železné konstrukce. Platí od 5 Kč za kilo železa a za vzácné kovy dostanete samozřejmě ještě daleko více – přes 100 Kč za kilo.

#23 Doporučujte za provizi

Opravdu skvělý způsob, který je často opomíjený a přitom vás nebude stát nic jen pár minut času. Často se dostanete do situací, kdy někdo z vašich shání služby nebo zboží, které víte, kdo ho lze levně dostat. Toto je pro vás příležitost jak snadno přijít k provizi.

Jednoduše řeknete zájemci například o počítač, kde ho může levně získat. S prodejcem se pak domluvíte, že pro něho máte zajímavý obchod, ale že chcete za zprostředkování provizi. Dohodnete se na provizi a obchod jednoduše zprostředkujete tak, že oba účastníky transakce nakontaktujete. Od prodejce si pak necháte vyplatit provizi. Pokud budete chodit s očima otevřenýma a nebudete se bát, tak uvidíte, jak bude příležitostí přibývat. Od tisku vizitek až po zprostředkování prodeje velice hodnotných věcí.

#24 Vydělávejte online dropshippingem

Stejný způsob platí i pro online business. Zde se provozuje již řadu let absolutně snadný způsob, jak se můžete dostat k penězům. Stojíte jako zprostředkovatel mezi zákazníkem a dodavatel. Říká se tomu

dropshipping a dá se provozovat jak tuzemsku, tak se zahraničními dodavateli.

Jediné, co potřebujete je postavit si eshop. Napojíte se na dodavatele například mobilů z Číny a propagujete jeho zboží. Staráte se o propagaci eshopu a v momentě, kdy vám přijde objednávka, tak ji jednoduše přepošlete dodavateli.

Ten se již postará o všechno. Zajistí expedici i vybrání peněz od zákazníka. Poté, co je transakce vyřízena, tak vám zašle provizi z prodeje. Ta se pohybuje kolem 5 – 20% - záleží na druhu zboží a na vaší dohodě s prodejcem. Je to kompletně záležitost vašeho osobního vyjednávání.

#25 Najděte si online mikro job

Na internetu najdete také mnoho tzv. mikrojobů, které může dělat každý kdo má počítač. Můžete plnit produkty do eshopů, psát texty, nebo dělat sofistikovanější mikro joby jako je programování nebo instalace různých aplikací například Wordpressu nebo Prestashopu.

Stačí najet na web jako je Odesk nebo freelancer.com Zde najdete všechny úkoly podle složitosti. Můžete se účastní aukcí, soutěží, můžete pracovat za hodinovou mzdu nebo i za úkolovou mzdu. Záleží pouze na vaší schopnosti se prodat a nabídnout vaše schopnosti.

Kromě toho tyto weby nabízejí i možnost sebevzdělávání a dosahování různých stupňů dovedností, které se pak zobrazují ve vašem profilu.

Tam můžete přidat i portfolio vašich prací a na základě nic získáte nové a nové zakázky.