MENU
REGISTRACE PŘIHLÁŠENÍ Osobní vozy Dodávky Registrace vozu Ceník
Auta k půjčení od obyčejných lidí

Jak to funguje

Co mě čeká po zahájení spolupráce s Autoodstrejdy? Jak to potom funguje? Je to pro mě vůbec?

VŠE NA ROVINU A POPRAVDĚ!

Ještě než začnete spolupracovat s Autoodstrejdy je dobré vědět do čeho jdete :) Na co je potřeba se připravit... Začnou Vám chodit emaily a budou Vám zvonit telefony od zájemců o půjčení. Musíte tedy být na příjmu a komunikovat.

Proces půjčení vozu:

Musíte na zákazníka být připraveni čekat delší dobu-běžně 30 minut zpoždění. Samotný proces půjčení je potom na dalších 30 minut. Vrácení podobně. Je to v pohodě a máte na to čas? Pak čtěte dále :)

1. Kolik to stojí? Jak se to platí?

Cenu za naše služby určuje ceník. Odvíjí se od vybrané doby spolupráce s Autoodstrejdy. Platí se poplatek za období kdy pro Vás hledáme zájemce o půjčení, poskytujeme právní služby. Jsme Vám nápomocni při procesu půjčení auta. Přečtěte si co naše služba obsahuje-za co vlastně platíte :)

2. Jak si mohu být jistý, že o můj dopravní prostředek bude zájem?

Pro půjčování Vašeho auta nenajdete lepší místo než Autoodstrejdy. Obsazenost aut na webu je nad 84%. Máme 6 let praxe s půjčováním aut, kdy řešíme problematiku půjčování. Váš dopravní prostředek bude mít takovou cenu za půjčení, jakou si sami určíte. Tím ovlivňujete šanci na jeho vypůjčení. Poptávka po vozech, dodávkách je obrovská a Vy toho můžete využít ve svůj prospěch. Náš web je denně navštěvován lidmi, kteří shánějí právě tyto služby.

3. Jak probíhá vyplácení peněz za půjčení aut?

Veškeré peníze z půjčování jdou směrem od zákazníků k VÁM! Lidé Vám platí za půjčení auta na účet nebo v hotovosti na místě. Autoodstrejdy po Vás nechce žádná procenta z půjčování. Není to proto, že by to nefungovalo. Ale tento model je jediný právně možný. Předcházíme tím dohadům o různých dobách pronájmů vozidel nebo náhlým rušením rezervací a opakovaným půjčením. Která jsou velice častá. Ověřte si spokojenost komunity lidí, kteří půjčují svoje auta na Autoodstrejdy :)

4. Jakým způsobem probíhá registrace?

Na hlavní stránce si kliknete na tlačítko PRONAJÍMAT a vyplníte všechny potřebné údaje. Vyberete dobu spolupráce. Potom obdržíte přihlašovací údaje. Nastavíte si veškeré údaje o voze a vyplníte si podmínky zapůjčení a ceny. V případě, že si nebudete s něčím vědět rady je Vám k dispozici naše infolinka +420 736 536 261 nebo online chat v dolní části webu. Auto bude schváleno do 48 hodin.

5. Měl bych zájem o půjčení Ford Mustang . Co pro to mám udělat?

Stačí kontaktovat majitele a domluvit se s ním na podrobnostech. Kontakt je v kartě vozu.

6. Kolik stojí vypůjčení dopravního prostředku?

Ceny pronájmu jsou sjednány dohodou mezi vlastníkem vozidla a nájemcem dle Zákona o cenách č. 526/1990 Sb., v platném znění. Cenu si může majitel sám měnit stejně jako podmínky půjčení.

7. Poskytujete pro majitele vozidla také smlouvu o půjčení dopravního prostředku?

Ano, poskytujeme – a Vy ji můžete najít právě tady.

8. Jak je nakládáno s osobními údaji?

Provozovatel se zavazuje k tomu, že všechna získaná osobní data zákazníků použije pouze pro interní účely sloužící ke zprostředkování nájmu vozidel v souladu se zákonem č. 101/ 2000 Sb. O ochraně osobních údajů v platném znění.

9.Co když mě auto někdo poškodí nebo s ním pojede rychle a přijde potom pokuta?

Při půjčení auta si se zájemcem sepíšete smlouvu o půjčení vozu, která by měla obsahovat i osobní údaje. Nebo můžete použít vzor smlouvy poskytnutý naší společností. Máte tedy v ruce potvrzení o tom, kdo auto řídil a v jaký čas. Při poškození si výši škody určí sám majitel vozu a strhne částku z kauce. Doporučujeme všem pronajímatelům si proto kauci při půjčení vyžádat. V případě pokuty, která přijde třeba za 3 měsíce od půjčení kontaktujete zákazníka s výzvou k zaplacení. V případě, že nereaguje zákazník. Předáváte smlouvu na dopravní inspektorát, kde věc převezmou a řeší s osobou která auto řídila. Ovšem může se stát, že osoba nekomunikuje a vy pokutu nakonec stejně jako provozovatel vozu budete muset zaplatit. Stává se tak v 10% případů. Je ovšem fér Vás o tom informovat :)

10.Odcizení vozidla, co se stane když mě auto ukradnou?

Pro tyto případy doporučujeme uzavřít pojistku proti krádeži. Vyplatí se i u levnějších aut. Jsme schopni Vám pojistku vyřídit. U dražších aut doporučujeme nainstalovat sledovací zařízení :)

11.Proč nejsou na webu stovky aut?

Na schválení a pokračování spolupráce máme vysoké nároky. Každé další auto je pro komunitu vlastně konkurence. Za dobu 6 let jsme přestali spolupracovat s několika autopůjčovnami a soukromníky z důvodu nefér chování vůči zákazníkům. Dělali nám tím i špatné jméno. Jde nám o spokojenost zákazníků a dobré jméno proto dbáme i na zachování určité kvality pronajímatelů. Těchto lidí ale STOVKY nejsou :)

12.Kolik mě to bude vydělávat?

Autoodstrejdy má momentálně přes 90% aut v Praze a okolí. Tyto auta jak zjišťujeme zpětně jsou z 84% nonstop půjčená. Například Fabia rv2005 v hodnotě 50.000kč se půjčuje za 400kč na den nebo za 7500kč měsíčně. Není problém sehnat zájemce o půjčení na takové auto za takové peníze. Musíte počítat i s částkou na údržbu, pojištění a servis... i tak ale takové auto může být ročně na čístém zisku 60.000kč Není to teorie, ale PRAXE :) Proto má Autoodstrejdy i vlastní flotilu aut a dodávek.

13.Co má smysl půjčovat za auta a co ne?

Jde nám o spokojenost všech proto si nalejme čistého vína. Půjčují se auta do 1000kč za den pronájmu s dobrou spotřebou. Nebo potom auta, která jsou něčím vyjímečná. Cena musí být zajímavá a lepší než v autopůjčovně. Špatně se půjčují drahá auta s cenou kolem 2500kč/den. Pro půjčení takového vozu jdou zákazníci do autopůjčovny. Nenalezli jste zde odpovědi na Vaše otázky? Napište nám na info@autoodstrejdy.cz nebo nás kontaktuje telefonicky na čísle +420 736 536 261.